Тканеві ролети являють собою полотна тканини, які згортаються в верхню частину вікна за допомогою підйомного механізму в акуратний рулон. Вал, на який відбувається намотування, може бути відкритий або прихований у спеціальну компактну касету, має стильний вигляд. Діаметр валу може бути 19 мм – рекомендується установка на ролети, що мають невеликі розміри (максимальна висота – 200 см, ширина – 160 см), і 25 мм – можлива установка шириною до двох метрів. Компактність тканинних ролет цілком порівнянна з компактністю горизонтальних жалюзей. Продумана конструкція дозволяє закріплювати їх у віконних отворах, на стіну або стелю, а так само на вікна мансард. Можливе встановлення або по всій площі вікна, або тільки на світловий отвір. Підйом або опускання полотна може здійснюватися як вручну, так і при використанні електричного приводу, з можливістю керування дистанційно, що додає комфортності.

Переваги тканевих ролет

 • тканини для рулонних штор мають спеціальне просочення, пил не сідає як на звичайну тканину, відмінно тримають форму
 • великий вибір модних сучасних тканин різних кольорів і дизайнів
 • шикарно вписуються і доповнюють інтер'єр приміщення
 • ефективно захищають від спеки вдень і непотрібних поглядів у вечірній час
 • тканеві ролети надійно і довго прослужать
 • не вимагають постійного догляду і прання, дуже практичні у використанні.

Існують наступні типи механізмів ролетів:

Тканинні ролети закритого типу (коробовий або касетний тип)

 • roller blindміні-касетний механізм, який найбільш підходить для металопластикових і мансардних вікон, з алюмінієвої касетою і пластиковими рейками. Касета монтується вгорі на штапик вікна, а напрямні клеяться по бічних штапиках;
 • ланцюговий механізм – для плавного регулювання руху полотна, за принципом дії схожий на регулювання вертикальних жалюзі;
 • пружинний механізм – рекомендований для використання в мансардних і похилих вікнах – пружина регульованого або постійного натягу змушує скручуватися полотно;
 • механізм рамкового типу, який виконаний за принципом протимоскітної сітки;
 • касетного типу – дозволяє ховатися в алюмінієвий корпус;
 • автоматичний варіант, який забезпечується програмним блоком і має можливість управлятися дистанційно, за допомогою пульта. Програми дозволяють задавати час зміни положення полотна – наприклад, закривати вікно з настанням ночі, або відкривати до половини опівдні.

Відкритий ланцюговий механізм

chainВідкрита система (на трубі) використовує труби різного діаметра: 19 мм, 25 мм, 32 мм. Різні діаметри труб дають можливість встановлювати тканеві ролети на вікна та великі розміри на відкоси, стелю, пройом.
Рулонні штори відкритого типу можуть бути виконані в декількох варіантах по способу управління.


Тканинні ролети виготовляються з точністю до міліметрів, тому виміри потрібно проводити дуже ретельно. Краще, коли це буде робити сам майстер, оскільки при вимірах кожна стулка вікна повинна вимірюватися в п'яти розмірах. Купувати готові ролети вкрай небажано – практично стовідсоткова ймовірність, що точного розміру з обраним варіантом тканини не знайдете.
Найбільш популярний варіант установки - на раму, а не в проріз – так економиться корисна площа, є вільний доступ до стулки вікна, а при відхилених вікнах в режимі вентиляції полотно не провисає, а лежить по склу.

Design & SEO www.pbb.lviv.ua